Breussova masáž páteře
Je nesmírně příjemná, jemná a energetická masáž zad a páteře, která výrazně uvolňuje tělesné, psychické i duševní blokády. Využívá se především na veškeré problémy páteře, jako jsou například bolesti meziobratlových plotének (pružná tkáň sloužící k tlumení nárazů na obratle), které díky špatnému držení těla, nedostatku pohybu, nadměrnému stresu či jinými vadami páteře degenerují. Meziobratlové ploténky je možné pomocí této speciální metody poměrně lehce, bez rizika a s vysokou pravděpodobností vyléčit.
Breussovou masáží se různými speciálními hmaty oddalují obratle v hrudní, bederní a křížové oblasti od sebe, aby měla ploténka měla místo a přitom se vmasíruje do této části třezalkový olej. Tím dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Při Breussově masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází kromě výrazného uvolnění páteře a odstranění bolestí zad často i k vyřešení různých psychických blokád.
Kdy Breussova masáž není vhodná (kontraindikace)?
Nenechávejte se masírovat, pokud máte jakýkoli akutní zánět, chřipku, horečku či jiné vážné zdravotní potíže, infekční onemocnění, kožní vyrážky a ekzémy, plísně, nádorová onemocnění, žaludeční vředy, otevřené rány, záněty žil, poruchy krvácivosti či srážlivosti krve, vady srdce či vysoký krevní tlak, pří velmi nízkém tlaku, v krátké době po operacích či zlomeninách, při menstruaci, v době těhotenství a 6-8 týdnů poté, v době očkování a 2-3 týdny poté, pokud trpíte silnými depresemi a psychickými poruchami.
Pokud si nebudete některými ze zmíněných kontraindikací jisti, zavolejte mi, prosím. U některých kontraindikací je možnost aplikace masáže po domluvě s lékařem. V případě některých nemocí, např. ekzémech, můžeme masírovat jiné části těla, vyhneme se lokálnímu postižení.
Jakékoli zdravotní potíže či pochybnosti oznamte, prosím, předem.
Před masáží nedoporučuji nadměrně jíst a požívat alkohol.
Při této masáži se používá třezalkový olej, který je lehce načervenalé barvy a má nesmírně léčivou sílu. Je citlivý na světlo, proto bychom se asi den po nanesení oleje měli vyhýbat pobytu na slunci i soláriu. Po masáži doporučuji zvýšit klidový režim a vyhýbání se pití alkoholu.
Po masáži doporučuji klidový režim, vyhýbat se alkoholu a pít více tekutin, především vodu. Při masáži a po ní se totiž z těla vyplavují odpadní látky a zvýšený příjmem tekutin (vody) tento proces urychluje.
Něco více o třezalkovém oleji
Výrazně efektivní je třezalkový olej pro potlačování ischiasu a revmatických bolestí, bolestí kloubů a otokům. Účinný je na jakýkoliv druh vředů a boulí, modřin a pohmožděnin, výronů, bodnutí hmyzem, na popáleniny, ekzémy a záněty. Používá se také na křeče, svalové bolesti, neuralgie a bolesti hlavy. Dá se i pít. Preventivně jedna lžička denně účinkuje proti různým onemocněním. Můžete se jím natřít od hlavy po paty po koupeli na udržení hydratované pokožky, zejména pokud ji máte suchou. Aplikujte ho i vícekrát denně na obličej. Může se použít i do kúry na vlasy. Jeho dalším efektem v kombinaci s masáží je pružnost meziobratlových plotének.
Využití třezalkového oleje je převážně vnější, ale je možné užít jej také vnitřně. Pro vnitřní použití se doporučuje především u bolestí břicha, bolestivého trávení, reflux jícnu (pálení žáhy) a při překyselení žaludku. (Jedna jeho čajová lžička se užívá jednou až třikrát denně.)